ENERGY STORAGE FORUM 2021 Workshop PIME

 

Serdecznie zapraszamy na Energy Storage Forum 2021 pod patronatem EASE.

Poniżej znajdziecie Państwo formularz zgłoszeniowy wraz z cennikiem oraz szczegółową agendę (ilość miejsc ograniczona).

/file/cke_1612864110_POBIERZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - 16-17.02.docx

Agenda:

/file/cke_1613399656_FORUM MAGAZYNOWANIA ENERGII 2021 (10)-scalone.pdf


Dwudniowe forum poświęcone będzie technologiom magazynowania energii ze szczególnym uwzględnieniem wdrożeń magazynów energii z OZE. Pokażemy konkretne rozwiązania i oferty dla dużych instalacji OZE.

 

W pierwszym dniu Forum przekażemy wiedzę na temat regulacji europejskich w zakresie magazynowania energii, tego czego możemy się spodziewać a także zaprezentujemy możliwości finansowania technologii magazynowania energii z funduszy unijnych. Przedstawimy też programy badawcze dla technologii bateryjnych oraz przykłady rozwiązań rynkowych w zakresie usług magazynowania energii z rynku słoweńskiego. Z kolei drugiego dnia zaprezentujemy interesujące alternatywne formy magazynowania energii z rynku szkockiego, przedstawimy wizję reformy systemu OZE z punktu widzenia operatorów dystrybucyjnych a także zaprezentujemy konkretne wdrożenie technologii magazynowania energii z OZE w klastrze energii.

 

Forum zamkniemy dyskusją z ekspertami, której punktem wyjścia będą nowe regulacje w zakresie magazynowania energii na rynku polskim i jak one wpłyną na zintensyfikowanie inwestycji OZE z magazynami energii. Ważnym punktem w tej dyskusji będą wprowadzone zmiany w zakresie definicji instalacji hybrydowej (OZE + magazyn energii).

Informacje i zgłoszenia: justyna.wloga@pime.com.pl